9. ročník cyklovýletu je minulostí

7. Září 2019

Dnes se jel 9. ročník Na kole dětem Vysočinou. Musím se přiznat, že po celonočním dešti, který skončil v 9 hodin ráno, jsem mnoho cyklistů na náměstí v Telči, před startem v 10 hodin, neočekával. Moje představy však byly milné. Na startu se objevilo, i v tomto cyklistycky nevlídném počasí, téměř sto cyklistů. Na dnešní trasu nás odstartoval starosta Telče Mgr. Roman Fabeš se svým zástupcem Pavlem Komínem. V pelotonu spořádaně šlapal i senátor Miloš Vystrčil. Cesta nádherně ubíhala a první zastávka byla v Třešti. Zde nás přivítal starosta města Ing. Vladislav Hynk. Po malém občerstvení jsme vyrazili směr Jihlava. Jelo se skvěle, po nočním dešti se vůbec neprášilo a cesta krásně ubíhala všem. V Jihlavě nás bagetami, a dalším občerstvením, přivítal Ing. Vít Zeman, náměstek primátorky, se svým synem. Nabrali jsme síly a uháněli dál směr Batelov. Zde místní hasiči připravili skvělou "mokrou" variantu přijetí. Techniku vyvezli ven a lavice s pohoštěním rozestavěli do volných garáží. Moc děkujeme. Po této milé návštěvě nám chybělo do cíle cca 20 km. Josef Zimovčák to asi nějak pocítil a dost přidal. V Telči na náměstí jsme se v cíli sešli téměř dle načasovaného plánu, chvíli po 16-té hodině. Podařilo se vylosovat a výhercům rozdat tombolu i sníst svíčkovou v restauraci U Zachariáše. Díky všem, kteří i přes nepřízeň počasí dorazili a udělali skvělou atmosféru dnešnímu dni. 

Protože dnes probíhal den evropského kulturního děditství, tak byly zdarma otevřeny v Telči různé památky. Zároveň u všech památek byla umístěna pokladnička, kam mohl každý přispět na nadační fond Na kole dětem. V pokladničkách se vybralo krásných 9.576 Kč, které nám pan starosta Roman Fabeš předal po dojezdu zpět do Telče. Peníze budou vloženy na nadační sbírku a použity na rekondiční pobyty dětí. Děkujeme!

Jen na závěr. Celou noc lilo jako z konve, chvíli přes staretem přestalo pršet, a po dojezdu do cíle opět pršet začalo. Myslím, že když někdo dělá dobrou věc, tak mu i příroda dokáže pomoci. Moc děkujeme.

9. ročník je minulostí, vzhůru do přípravy 10. ročníku v roce 2020.

Fotogalerie

Údaje z trasy naleznete zde. 
Model projeté trasy najdete zde.

 

 

Na kole dětem Vysočinou podeváté! Na příjemně strávený den na kole se můžete těšit i letos.

Také letos, 7.září 2019, se uskuteční tradiční projížďka Na kole dětem Vysočinouv čele s Josefem Zimovčákem na vysokém kole. Trasa zůstává tradiční. Start bude opět na historickém náměstí v Telči, přes Třešť se peloton přesune do Jihlavy. Zde bude pro všechny účastníky malé občerstvení. Trasa dále pokračuje krásnou přírodou po hrázi vodní nádrže Hubenov a zpět do Telče.Cestou se cyklisté občerství a doplní energii ještě v Batelově. Celková délka trasy je 77 km a jede se společně za plného silničního provozu za doprovodu policie ČR. Cyklojízda Na kole dětem Vysočinou je charitativní akce, která si klade za cíl přispět dobré věci, podpořit nemocné děti, přilákat cyklisty nejen z Vysočiny a ukázat známé i méně známé krásy tohoto kraje. Projekt navazuje na úspěšné akce Na kole dětem Vysočinou z let 2011 - 2018. "Doufám, že co do počtu účastníků, tak i do výše vybraného finančního obnosu letošní ročník ty minulé předčí, a že si to společně užijeme. Počasí je objednáno," říká s úsměvem patron projektu Josef Zimovčák.

 

Z akce bude pořizován audiovizuální záznam. Svojí účastí souhlasíte s jeho použitím pro účely pořadatele.

 

Záštitu nad akcí převzala Karolína Koubová - primátorka statutárního města Jihlavy  a Mgr. Roman Fabeš starosta Telče.


 

Cyklo_plakat-2019.pdf (1 010,7 kB)