2016

6. ročník Na kole dětem Vysočinou je minulostí

 

Za krásného letního počasí se na náměstí v Telči sešlo v sobotu 10.9.2016 více jak 260 cyklistů a cyklistek. Všichni vyrazili úderem 10. hodiny směrem na Třešť, Jihlavu, přes vodní nádrž Hubenov a Batelov zpět do Telče. V čele vyrazil jako vždy Josef Zimovčák na vysokém kole. Cestou se přidávaly další desítky cyklistů, takže krásnou krajinou Vysočiny projížděl pěkně veliký peloton dobré nálady. Všichni se usmívali a atmosféra byla nádherná. Naštěstí nedošlo k žádnému většímu pádu ani zranění. Běžný silniční lišej ošetřil přímo na trati pan primář dětského oddělení nemocnice v Jihlavě MUDr. Martin Zimen. Všichni si užívali krásného dne stráveného v nádherné přírodě. Po dojezdu do zpět Telče pan starosta Mgr. Roman Fabeš s paní Věrou Peichlovou, vedoucí odboru kultury městského úřadu, popřáli Josefovi předem k 60-tým narozeninám a všichni zúčastnění se skandováním Pepo, Pepo k přání připojili. Následovalo losování tomboly, kde hlavní výherkyně bude muset na svojí výhru, jízdní kolo, ještě trochu povyrůst. Pak jsme si už jen dali svíčkovou v Restaurantu Zach a začali se těšit na 7. ročník Na kole dětem Vysočinou v roce 2017.  

V následujících dnech bude otevřena pokladnička, do které účastníci hojně přispívali dobrovolným startovným a zveřejníme částku, kterou všichni zúčastnění pomohli nemocným dětem.

Fotky z letošního ročníku najdete zde a budeme je postupně doplňovat. Video z dojezdu do Telče je zde.

 

 

 

2016

Na kole dětem Vysočinou jsme vyšlapali a do pokladničky vybrali celkem 84.224,- Kč.

16.09.2016 08:39
Polovina z uvedené částky bude použita na rekondiční pobyty onkologických dětských pacientů, pořádaných nadací Krtek a polovina bude poukázána dětskému oddělení nemocnice v Jihlavě. Děkujeme všem co šlapali, všem co přispěli nebo si zakoupili sbírkové předměty stejně jako všem sponzorům i drobným...