12. ročník Na kole dětem Vysočinou je minulostí

10.9.2022 sobota Telč

12. ročník Na kole dětem Vysočinou je u konce. Ačkoliv předpověď neslibovala nic zvláštního, tak to opět vyšlo skvěle. Náměstí Zachariáše z Hradce bylo ráno zalité sluncem a nic nenapovídalo tomu, že by dnes mělo celý den pršet. Předpověď počasí sice asi někoho odradila, ale ten udělal chybu, že nejel. No před startem se sešlo na 130 cyklistů. I politiků s místními kořeny zde bylo hodně. V 10 hodin nás z pódia, kromě paní Peichlové - vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Telč, přivítal i starosta Telče Vladimír Brtník, předseda senátu České Republiky Miloš Vystrčil, místostarosta telče Pavel Komín, radní pro kulturu kraje Vysočina Roman Fabeš, primář dětského oddělení nemocnice Jihlava Martin Zimen a samozřejmě nechyběl Josef Zimovčák. Padlo pár vřelých slov a mohli jsme vyrazit. Silnice u Horní brány se opravuje a tak jsme obkroužili náměstí a vyjeli na trať Dolní branou. Josef diktoval příjemné tempo.Cesta vesele ubíhala. Mohli jsme opět pozorovat, jak se zdejší lesy bohužel změnily za poslední dobu spíše na mýtiny a za chvilku jsme byli v Třešti. Přivítal nás pan starosta Vladislav Hynk, který pak s námi pokračoval až do Batelova. Nicméně občerstvení bylo skvělé a pauza také všem svědčila. Udělali jsme si tradiční fotku u místních slunečních hodin a vyrazili směr Jihlava. Po malé terénní vložce v Salavicích, kde stále kopou kanalizaci, jsme už za chvilku byli v Jihlavě. Zde jsme si pochutnali již na tradičních bagetách, protože bylo poledne. Přivítal nás  náměstek primátorky pan Petr Ryška a předal šek. Jihlava bude v příštím roce etapovým městem cyklotour a už se sem těšíme.  Z Jihlavy nás opět čekal drobný výjezd na kopeček u Rounku a pak nevšední přejezd hráze vodní nádrže Hubenov, kam se normálně jet na kole, ani jít pěšky nedá. Za chvilku jsme už byli v Batelově. Zdejší hasiči se o nás vždy dobře starají a bylo tomu tak i dnes. Poslední zastávka, poslední odpočinek a už před námi byla poslední část cesty. Po 16 hodině jsme byli zpět na náměstí v Telči. Počasí nám přálo celý den, bylo sice většinou pod mrakem, ale kapky se nám důsledně vyhýbaly, a tak i když všude okolo pršelo, tak celá cyklojízda proběhla bez deště.  V Telči během dne pršelo, ale na náš příjezd se počasí opět vylepšilo a vítalo nás sluníčko. Závěrečné proslovy, poděkování Martina Zimena za předaný šek 160 tis. Kč  a tradiční tombola.  Ceny z tomboly byly rozdány šťastným majitelům a mohli jsme se loučit.  Tak zase za rok naviděnou při 13. ročníku Na kole dětem Vysočinou. 

Teď již jen budeme netrpělivě čekat na to, kolik se vybralo do zapečetěné pokladničky.

Fotogalerie

12. ročník NA KOLE DĚTEM VYSOČINOU 2022

Na kole dětem Vysočinou podvanácté! Na příjemně strávený den na kole se můžete těšit i letos.

Také letos, v sobotu 10.září 2022, se uskuteční tradiční projížďka Na kole dětem Vysočinouv čele s Josefem Zimovčákem na vysokém kole. Trasa zůstává tradiční. Start bude opět na historickém náměstí v Telči, přes Třešť se peloton přesune do Jihlavy. Zde bude pro všechny účastníky malé občerstvení. Trasa dále pokračuje krásnou přírodou po hrázi vodní nádrže Hubenov a zpět do Telče. Cestou se cyklisté občerství a doplní energii ještě v Batelově. Celková délka trasy je 77 km a jede se společně za plného silničního provozu za doprovodu policie ČR. Cyklojízda Na kole dětem Vysočinou je charitativní akce, která si klade za cíl přispět dobré věci, podpořit nemocné děti, přilákat cyklisty nejen z Vysočiny a ukázat známé i méně známé krásy tohoto kraje. Projekt navazuje na úspěšné akce Na kole dětem Vysočinou z let 2011 - 2021. "Doufám, že co do počtu účastníků, tak i do výše vybraného finančního obnosu letošní ročník ty minulé předčí, a že si to společně užijeme. Počasí je objednáno," říká s úsměvem patron projektu Josef Zimovčák.

 

Trasa zde 

 

Z akce bude pořizován audiovizuální  a fotografický záznam. Svojí účastí souhlasíte s jeho použitím pro účely pořadatele.

 

Plakát 2022

               

Záštita nad akcí

primátorka statutárního města Jihlavy  Karolína Koubová přejímá záštitu nad akcí Na kole dětem Vysočinou, 10. 9. 2022, Telč – Třešť – JIHLAVA – Batelov – Telč

Novinky

Omezení na trase cyklovýletu

09.08.2018 21:38
Mezi Pístovem a Jihlavou je uzavřena silnice. Pojedeme tedy po cyklostezce až do centra města. prosíme všechny o maximální opatrnost a ohleduplnost při jízdě.

Registrace 2018

08.08.2018 23:01
Registrace na 7. ročník cyklovýletu Na kole dětem Vysočinou byla zahájena. Prosíme registrujte se, usnadníte pořadatelům zajištění dostatečného množství občerstvení.

Pokladnička za rok 2017 otevřena

11.09.2017 09:48
V dopoledních hodinách byla otevřena pokladnička sbírky Na kole dětem. Účastníci cyklovýletu Na kole dětem Vysočinou  vložili do pokladničky dobrovolné startovné ve výši 27.071,-Kč. Všem moc děkujeme a těšíme se na viděnou v roce 2018.

Elektronická registrace byla uzavřena

08.09.2017 12:02
Všichni, kdo se nestihli registrovat tak mohou učinit zítra před startem na náměstí v Telči. Předpověď počasí vypadá zatím slibně, tak doufáme, že se ráno sejdeme v co největším počtu a pomůžele sobě i dobré věci.
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>