14. ročník Na kole dětem Vysočinou se uskuteční v Telči 7.9.2024.

9.9.2023

13. ročník Na kole dětem Vysočinou je minulostí.

Na náměstí v Telči se od rána začali shromažďovat cyklisté. Bylo to tím, že dnes se jel 13. ročník charitativní cyklojízdy Na kole dětem Vysočinou. Na náměstí krásně hrál na svůj klavír a zpíval Dominik Pavlas z Votic. Mladý muž, který navodil tu správnou atmosféru a tak nás v 10 hodin mohl přivítat místní pan starosta Vladimír Brtník. Na pódiu s ním byl i náměstek hejtmana kraje Vysočina Roma Fabeš, předseda senátu Miloš Vystrčil, primář dětského oddělení v Jihlavě Martin Zimen, jeho předchůdce ve funkci Milan Svojsík a nemohl chybět Josef Zimovčák. Všichni pánové pronesli krásná slova a Josef Zimovčák hned na začátku akce předal šek ve výši 170.000,- Kč pro dětské oddělení nemocnice v Jihlavě. No a mohlo se jet. Start si vzal na starost Miloš Vystrčil, v čele pelotonu jel Josef Zimovčák společně s Martinem Kvintusem na vysokých kolech a za nimi nás na kraj města vyprovodili místní historičtí cyklisté. Peloton byl krásně pestrobarevný a hlavně dlouhý. Necelých 200 cyklistů vytvořilo krásného pestrobarevného hada. Cestou se přidávali další a další, takže nás nakonec bylo skoro 250.

Za 45 minut jsme byli v Třešti. Tradičně nás přivítal pan starostaVladislav Hynk, na klavír vše doprovodil opět Dominik Pavlas a krásně svítilo sluníčko. Pan starosta nám mohl tedy ukázat jak krásně přesně jdou místní sluneční hodiny, které kdysi byly největší v Evropě, ale nyní jsou největší minimálně ve městě. Pan starosta nás nejen přivítal, ale předal Josefovi i šek se sumou, která odpovídala ročníku akce a byla v tisících. Moc děkujeme. Snědli jsme připravené občerstvení, udělali tradiční společnou fotku, poděkovali a jelo se dál.

Za chvilku jsme byli v Jihlavě. Tradiční zastávka je na dvoře magistrátu města. Zde byly připraveny tradiční bagety a ovoce, takže jsme se mohli krásně posilnit. Přivítala nás Magdaléna Skořepová, radní města. Předala Josefovi šek a Josef zase certifikát. Moc děkujeme. Ke všemu nám krásně hrál opět Dominik Pavlas. Po společné fotografii jsme mohli jed dál. Vyzkoušeli jsme průjezd nově změněnými jednosměrkami města a mířili k hrázi vodní nádrže Hubenov. Zde se vždy jednou za rok dá projet na kole a to při příležitosti akce Na kole dětem Vysočinou. Je to totiž nádrž na pitnou vodu a tak je sem normálně vstup zakázán. Děkujeme za každoroční zážitek, za svitu sluníčka to bylo moc působivé. Za chvíli jsme už byli v Batelově. Zde je tradiční zastávka u hasičárny, kde místní hasiči vždy přichystají občerstvení a tak nabereme síly do závěrečné části cyklojízdy. Tentokrát i na akordeon nám zahrál Dominik Pavlas a tak nás nabudil do posledních kopců.

Minuli jsme hrad Roštejn a pak už z kopce zamířili zpět do Telče. Zde nás přivítalo celkem velké množství lidí, které přilákal svou hrou a zpěvem opět Dominik a tak zatleskali přijíždějícímu pelotonu. Cyklojízda byla u cíle.

Závěrečné proslovy a tradiční tombola. Rozdali jsme ceny, poděkovali všem účastníkům, doprovodným motorkářům, policii ČR, která nám celý den zajišťovala bezpečnost a začali jsme se těšit na 14. ročník v roce 2024.

O tom kolik obsahovala zapečetěná pokladnička budeme informovat po jejím otevření.

fotogalerie 

Pozor změna trasy 13. ročníku

Z důvodu rekonstrukce silnice mezi Doní Cerekví a Batelovem a uzavřeného mostu před Řídelovem, pojedeme po upravené trase.

Z Doní Cerkve pojedeme do Batelova přes Spělov. Z Bateova pak vyrazíme po známé trase, ale v Rácově odbočíme na Lovětín, pojedeme přes Růženou a Doupě. Ve Vanůvku se napojíme na tradiční trasu.

mapy.cz/s/hegezurupu

GPX soubor pro navigace Na kole dětem Vysočinou 2023.gpx (270096)

 

13. ročník NA KOLE DĚTEM VYSOČINOU 2023

Na kole dětem Vysočinou potřinácté! Na příjemně strávený den na kole se můžete těšit i letos.

Také letos, v sobotu 9.září 2023, se uskuteční tradiční projížďka Na kole dětem Vysočinouv čele s Josefem Zimovčákem na vysokém kole. Trasa zůstává tradiční. Start bude opět na historickém náměstí v Telči, přes Třešť se peloton přesune do Jihlavy. Zde bude pro všechny účastníky malé občerstvení. Trasa dále pokračuje krásnou přírodou po hrázi vodní nádrže Hubenov a zpět do Telče. Cestou se cyklisté občerství a doplní energii ještě v Batelově. Celková délka trasy je 77 km a jede se společně za plného silničního provozu za doprovodu policie ČR. Cyklojízda Na kole dětem Vysočinou je charitativní akce, která si klade za cíl přispět dobré věci, podpořit nemocné děti, přilákat cyklisty nejen z Vysočiny a ukázat známé i méně známé krásy tohoto kraje. Projekt navazuje na úspěšné akce Na kole dětem Vysočinou z let 2011 - 2022. "Doufám, že co do počtu účastníků, tak i do výše vybraného finančního obnosu letošní ročník ty minulé předčí, a že si to společně užijeme. Počasí je objednáno," říká s úsměvem patron projektu Josef Zimovčák.

 

Trasa zde 

 

Z akce bude pořizován audiovizuální  a fotografický záznam. Svojí účastí souhlasíte s jeho použitím pro účely pořadatele.

 

               

Novinky

Info pro cyklisty, kteří se připojí k pelotonu po cestě

06.09.2012 12:34
Protože se k pelotonu budou připojovat cyklisté i po cestě, chtěli bychom poprosit registrované účastníky, aby se během občerstvovacích pauz v Třešti, Jihlavě, Batelově a Řásné hlásili u organizátorů. To pro přehled, ať víme, že jsme nikomu neujeli. Zároveň dostanete identifikační náramek, díky...

Občerstvení na trase

04.09.2012 23:37
Pokud si myslíte, že budete během sobotní jízdy trpět hlady, nebojte. Spolu s partnery akce jsme pro registrované účastníky připravili následující:   1. pauza, Třešť - voda a tatranka (zajistilo město Třešť) 2. pauza, Jihlava - voda a bageta nebo sendvič (zajistilo město Jihlava a...

Přeprava Jihlava-Telč

04.09.2012 22:52
Kapacita mikrobusu, který bude v sobotu ráno přepravovat cyklisty z Jihlavy do Telče už je naplněná. Pokud byste měli velký problém se do Telče dostat, kontaktujte nás a my zkusíme něco vymyslet. Na ty z Vás, kteří si přepravu objednali včas, bude čekat přistavený mikrobus v sobotu v 8:00 na...

Parkování zdarma

04.09.2012 22:39
Protože se oproti loňskému roku zvýšil jak počet účastníků, tak počet těch, kteří pojedou celou trasu, snažili jsme se pro Vás zajistit parkovací místa. Ve spolupráci s městem Telč bylo domluveno parkování pro účastníky zdarma, a to na parkovišti u zimního stadionu, cca 5min chůze od náměstí....
<< 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>