9.9.2023

13. ročník Na kole dětem Vysočinou je minulostí.

Na náměstí v Telči se od rána začali shromažďovat cyklisté. Bylo to tím, že dnes se jel 13. ročník charitativní cyklojízdy Na kole dětem Vysočinou. Na náměstí krásně hrál na svůj klavír a zpíval Dominik Pavlas z Votic. Mladý muž, který navodil tu správnou atmosféru a tak nás v 10 hodin mohl přivítat místní pan starosta Vladimír Brtník. Na pódiu s ním byl i náměstek hejtmana kraje Vysočina Roma Fabeš, předseda senátu Miloš Vystrčil, primář dětského oddělení v Jihlavě Martin Zimen, jeho předchůdce ve funkci Milan Svojsík a nemohl chybět Josef Zimovčák. Všichni pánové pronesli krásná slova a Josef Zimovčák hned na začátku akce předal šek ve výši 170.000,- Kč pro dětské oddělení nemocnice v Jihlavě. No a mohlo se jet. Start si vzal na starost Miloš Vystrčil, v čele pelotonu jel Josef Zimovčák společně s Martinem Kvintusem na vysokých kolech a za nimi nás na kraj města vyprovodili místní historičtí cyklisté. Peloton byl krásně pestrobarevný a hlavně dlouhý. Necelých 200 cyklistů vytvořilo krásného pestrobarevného hada. Cestou se přidávali další a další, takže nás nakonec bylo skoro 250.

Za 45 minut jsme byli v Třešti. Tradičně nás přivítal pan starostaVladislav Hynk, na klavír vše doprovodil opět Dominik Pavlas a krásně svítilo sluníčko. Pan starosta nám mohl tedy ukázat jak krásně přesně jdou místní sluneční hodiny, které kdysi byly největší v Evropě, ale nyní jsou největší minimálně ve městě. Pan starosta nás nejen přivítal, ale předal Josefovi i šek se sumou, která odpovídala ročníku akce a byla v tisících. Moc děkujeme. Snědli jsme připravené občerstvení, udělali tradiční společnou fotku, poděkovali a jelo se dál.

Za chvilku jsme byli v Jihlavě. Tradiční zastávka je na dvoře magistrátu města. Zde byly připraveny tradiční bagety a ovoce, takže jsme se mohli krásně posilnit. Přivítala nás Magdaléna Skořepová, radní města. Předala Josefovi šek a Josef zase certifikát. Moc děkujeme. Ke všemu nám krásně hrál opět Dominik Pavlas. Po společné fotografii jsme mohli jed dál. Vyzkoušeli jsme průjezd nově změněnými jednosměrkami města a mířili k hrázi vodní nádrže Hubenov. Zde se vždy jednou za rok dá projet na kole a to při příležitosti akce Na kole dětem Vysočinou. Je to totiž nádrž na pitnou vodu a tak je sem normálně vstup zakázán. Děkujeme za každoroční zážitek, za svitu sluníčka to bylo moc působivé. Za chvíli jsme už byli v Batelově. Zde je tradiční zastávka u hasičárny, kde místní hasiči vždy přichystají občerstvení a tak nabereme síly do závěrečné části cyklojízdy. Tentokrát i na akordeon nám zahrál Dominik Pavlas a tak nás nabudil do posledních kopců.

Minuli jsme hrad Roštejn a pak už z kopce zamířili zpět do Telče. Zde nás přivítalo celkem velké množství lidí, které přilákal svou hrou a zpěvem opět Dominik a tak zatleskali přijíždějícímu pelotonu. Cyklojízda byla u cíle.

Závěrečné proslovy a tradiční tombola. Rozdali jsme ceny, poděkovali všem účastníkům, doprovodným motorkářům, policii ČR, která nám celý den zajišťovala bezpečnost a začali jsme se těšit na 14. ročník v roce 2024.

O tom kolik obsahovala zapečetěná pokladnička budeme informovat po jejím otevření.

fotogalerie 

Pozor změna trasy 13. ročníku

Z důvodu rekonstrukce silnice mezi Doní Cerekví a Batelovem a uzavřeného mostu před Řídelovem, pojedeme po upravené trase.

Z Doní Cerkve pojedeme do Batelova přes Spělov. Z Bateova pak vyrazíme po známé trase, ale v Rácově odbočíme na Lovětín, pojedeme přes Růženou a Doupě. Ve Vanůvku se napojíme na tradiční trasu.

mapy.cz/s/hegezurupu

GPX soubor pro navigace Na kole dětem Vysočinou 2023.gpx (270096)

 

13. ročník NA KOLE DĚTEM VYSOČINOU 2023

Na kole dětem Vysočinou potřinácté! Na příjemně strávený den na kole se můžete těšit i letos.

Také letos, v sobotu 9.září 2023, se uskuteční tradiční projížďka Na kole dětem Vysočinouv čele s Josefem Zimovčákem na vysokém kole. Trasa zůstává tradiční. Start bude opět na historickém náměstí v Telči, přes Třešť se peloton přesune do Jihlavy. Zde bude pro všechny účastníky malé občerstvení. Trasa dále pokračuje krásnou přírodou po hrázi vodní nádrže Hubenov a zpět do Telče. Cestou se cyklisté občerství a doplní energii ještě v Batelově. Celková délka trasy je 77 km a jede se společně za plného silničního provozu za doprovodu policie ČR. Cyklojízda Na kole dětem Vysočinou je charitativní akce, která si klade za cíl přispět dobré věci, podpořit nemocné děti, přilákat cyklisty nejen z Vysočiny a ukázat známé i méně známé krásy tohoto kraje. Projekt navazuje na úspěšné akce Na kole dětem Vysočinou z let 2011 - 2022. "Doufám, že co do počtu účastníků, tak i do výše vybraného finančního obnosu letošní ročník ty minulé předčí, a že si to společně užijeme. Počasí je objednáno," říká s úsměvem patron projektu Josef Zimovčák.

 

Trasa zde 

 

Z akce bude pořizován audiovizuální  a fotografický záznam. Svojí účastí souhlasíte s jeho použitím pro účely pořadatele.

 

               

Novinky

Cyklistům zahrají kapely z Vysočiny

15.08.2012 12:13
Mezi ty, kteří se rozhodli naši akci podpořit patří i hudební skupiny Indienami a ROS3S, které po příjezdu pelotonu zpět do Telče zahrají na telčském náměstí. Bez nároku na honorář! Přijdete si je poslechnout? Vstupné je zdarma, na místě bude možnost dobrovolně přispět na onkologicky nemocné děti...

Transport Jihlava-Telč a zpět

15.08.2012 09:54
Pro ty, kteří jsou z Jihlavy nebo okolí a přemýšlí, jak se nejlépe dostat v den konání cyklojízdy do Telče a zpět nabízíme možnost autobusové přepravy. Kapacita autobusu je omezená, 49 osob na sezení, 30 kol do vleku. Pokud byste o danou službu měli zájem, nahlaste se, prosím, buď na tel.č....

Registrace spuštěna!

29.07.2012 11:33
V sobotu, 28.7.2012 byla spuštěna registrace na cyklojízdu. Pro  informace  potřebné pro registraci pokračujte zde. Registrační formulář naleznete na této stránce.

Harmonogram a trasa cyklojízdy

24.07.2012 01:08
V letošním roce jsme byli nuceni zvolit částečně odlišnou trasu, a to především kvůli stavebním úpravám, které na mnoha místech probíhají a omezily by tak průjezd pelotonu. Stávající podobu trasy naleznete zde, přesný harmonogram bude upřesněn v nejbližších dnech. Doufáme, že se Vám bude letošní...
<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>